"Zawsze będę Cię kochać", Teresa Monika Rudzka


autor: Teresa Monika Rudzka
tytuł: Zawsze będę Cię kochać
wydawnictwo: Harlequin MIRA, Warszawa 2014, str. 366
ISBN: 978-83-276-0906-9


Piękna, magiczna okładka zapowiadająca raczej lekturę lekką i przyjemną. Urocza kobieta na tle ukwieconego drzewa, posiadająca marzenia i pasje. I przede wszystkim opis, który zapowiada lekturę opartą na faktach autentycznych. A co tak naprawdę dostajemy? Otrzymujemy książkę pełną nostalgii, miłości, cierpienia które przeplatane jest również nadzieją.

Teresa Monika Rudzka w swojej najnowszej książce Zawsze będę Cię kochać, zdradziła swoje cierpienie i uczucia po utracie najukochańszej córki, jedynego dziecka. Nie znałam do tej pory twórczości autorki, nie miałam okazji spotkać się z jej książkami, dlatego tez nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Gdy tylko książka ukazała się w zapowiedziach wydawnictwa, sięgnęłam po nią bez zastanowienia. Nie wiem czy to tytuł do mnie przemówił, czy fabuła książki – stwierdziłam, że po prostu muszę ją poznać.

Zawsze będę Cię kochać to tak naprawdę historia kobiety doświadczonej tragedią, śmiercią jej jedynej ukochanej córki. Historia ukazana jest w formie maili autorki do córki, w których ta pierwsza opisuje co ją spotyka każdego dnia. Jedne wiadomości przepełnione są pozytywnymi emocjami, by te kolejne były pełne cierpienia i nie zrozumienia, dlaczego tak młoda kobieta musiała odejść z tego świata, a przede wszystkim nie zrozumieniem dlaczego to pierwsza odchodzi córka a nie matka. Nie taka powinna być kolej rzeczy.

Wiadomości do córki są przepełnione żalem kobiety, jednak nie jest to słaba kobieta. Życie ją doświadczyło, co spowodowało, że musiała walczyć o swoje, dzięki czemu bardzo zbliżyły się do siebie. Mówiły o wszystkim i nie wyobrażały sobie pomimo wielu tysięcy kilometrów odległości, że nie porozmawiają każdego dnia, nie skontaktują się ze sobą. Teraz Tećka pozostała sama i musi sobie poradzić. Raz jej się udaje innym razem nie ma pomysłu na zorganizowanie dnia. Wiadomości matki do córki przeplatane są wiadomościami jej męża, czy przyjaciół, którzy wspominają kobietę, czas z nią spędzony, opowiadają o planach jakie miała.

Teresa Monika Rudzka postanowiła podzielić się z innymi swoją historią. To swego rodzaju terapia, która ma pomóc w oswojeniu cierpienia po utracie ukochanej osoby. 

Zawsze będę Cię kochać to trudna książka, jednak warta uwagi. Ja historię przeczytałam może nie jednym tchem, gdyż nie da się jej bez emocji przyswoić. Jednak zawsze gdy odkładałam ją na chwilę czułam pewien rodzaj pustki i bardzo szybko ponownie do niej sięgałam. Książkę przeczytałam już jakiś czas temu, jednak trudno było mi się wypowiedzieć na jej temat, gdyż obawiałam się, że słowa jakich użyję nie ukażą w pełni tego co chciałabym o niej powiedzieć. 

Zawsze będę Cię kochać Teresy Moniki Rudzkiej warto poznać i mieć na swojej półce. Po tej lekturze bardzo chętnie sięgnę po inne tytułu autorki, gdyż wiele razy wspominała ona w swoich mailach o tych książkach, co mnie tym bardziej zainteresowało.

Moja ocena:
To książka, której nie jestem w stanie ocenić. Bo cóż mogę napisać o prawdziwej historii...

Za książkę dziękuję wydawnictwu


Wyzwania:

Komentarze

 1. O, jakoś nie dopatrzyłam się nigdzie, że książka oparta jest na faktach. Chciałabym ją poznać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Koniecznie muszę przeczytać tę książkę. Prawdziwe historie zawsze czytam najchętniej..

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastanawiałam się nad tą książką, ale jej niezwykle trudna tematyka jakoś mnie odstrasza, bo obecnie nie czuje się psychicznie na siłach zmagać z tak poruszającą historią.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno nie jest to łatwa książka, jednak może kiedyś przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. takie "trudne" lektury zostawiam sobie na specjalne momenty, o tej na pewno będę pamiętać!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem już po lekturze, swoją recenzję zamieszczę w przyszłym tygodniu. Ciężka książka, którą trudno ocenić.

  OdpowiedzUsuń
 7. To przykra historia, ale warta poznania...

  OdpowiedzUsuń
 8. Z pewnością jest to ciężka książka. Może uda mi się bliżej ja poznać :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Poruszająca tematyka... ale jak wielu z nas może dotyczyć strata ukochanej osoby...

  OdpowiedzUsuń
 10. Może kiedyś. Na ten moment mam wypełniony plan :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawiony ślad....

Popularne posty