"Sklepik z niespodzianką. Bogusia", Katarzyna Michalakautor: Katarzyna Michalak
tytuł: "Sklepik z niespodzianką. Bogusia"
wydawnictwo: Nasza Księgarnia, Warszawa 2013, str. 314
ISBN: 978-83-10-12025-0
seria: Z Kokardką


Nie na darmo mądrości ludowe ostrzegają, by ważyć to, czego się pragnie… (str. 306)

Po książki pisane piórem Katarzyny Michalak sięgam, gdy chcę zatopić się w lekką i przyjemną lekturę, która pomimo, że jest często przewidywalna to, gdy już zacznę ciężko jest się od niej oderwać. Tym razem postanowiłam sięgnąć po nową dla mnie serię Z kokardką. Historię rozpoczęłam oczywiście od pierwszej części.

Tym razem autorka przenosi czytelnika do malowniczej miejscowości Pogodna położonej gdzieś pomiędzy Kołobrzegiem a Koszalinem. Zwiedzamy urocze miasteczko, pełne niesamowitych klimatycznych kamienic, a gdzieś za ścianą lasu znajduje się dworek Potockich. To odpowiednie miejsce na odpoczynek, chwilę relaksu oraz zanurzenie się w dziewiczej naturze.

Bogusia Leszczyńska wraca do domu z dwuletniego pobytu w Holandii, gdzie pracowała przy tulipanach. Traf chciał, że jej droga do domu trochę się zmieniła i dziewczyna ostatni etap swojej podróży spędziła w aucie. Podróż ta zaowocowała tym, że przejeżdżała właśnie przez Pogodną, w której postanowiła przenocować. Gdy zobaczyła piękną, klimatyczną przedwojenną kamienicę przyszedł jej do głowy pomysł otworzenia tam sklepiku z różnościami. Pogodna to specyficzna niewielka miejscowość, w której ludzie są sobie życzliwi. Od tej pory życie Bogusi zmienia się diametralnie. Poznaje Stasię, Adelę i Lidkę. W jej życiu pojawiają się również mężczyźni Igor, Bartosz i Wiktor, którzy nie są jej obojętni. Wydawałoby się, że od tej pory życie Bogusi będzie toczyć się niespiesznie wśród życzliwych jej ludzi. Niestety w tej beczce miodu znajdzie się również łyżka dziegciu.

Znając twórczość autorki i ufając jej pióru bez żadnego „ale” przeniosłam się ponownie do pięknego malowniczego miasteczka. Katarzyna Michalak roztoczyła nade mną piękną, pachnącą gorącą czekoladą i świeżo upieczonym ciastem ilustrację Sklepiku z Niespodzianką.

Sklepik z Niespodzianką. Bogusia to historie wielu osób. Jest młoda dziewczyna, która pragnie spełnić swoje marzenie, kobieta, która nie potrafi znaleźć miłości swojego życia, starsza pani, która zachwyca swoją mądrością i zawsze, gdy człowiek jest w potrzebie ona jest obok. Są w końcu mężczyźni, zarówno ci, którzy krzywdzą kobiety, jak również i ci, którzy zostali przez nie skrzywdzeni.
Sklepik z Niespodzianką. Bogusia to historia pełna różnorodnych emocji. Autorka ma lekkie pióro, dzięki czemu w przyjemny sposób poznajemy losy kolejnych bohaterów. Fabuła, pomimo, że momentami przewidywalna to również posiada wiele emocjonujących wątków. Oprócz tego wprowadza smakowite przepisy, jak zawsze mnóstwo humoru i wartkiej akcji. To książka o miłości, nadziei i przyjaźni.

Gdyby nie to, że czekały mnie inne zobowiązania, to bez żadnej przerwy sięgnęłabym po kolejną część serii. 

Moja ocena: 


Książka bierze udział w wyzwaniach:


Komentarze

 1. Ta lektura jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej nie sięgnę, niestety nie przepadam za autorką.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tej serii najbardziej podobała mi się "Adela":)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie przeczytam! po takiej recenzji nie w sposób jest nie przeczytać! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pani Kasia była gwiazdą WTK, ustawiła się do niej najdłuższa kolejka. Dla mnie to autorka - niespodzianka, pisze piękne książki, ale przeplata je jakimiś pomyłkami. Mimo to, chcę poznać wszystkie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak do tej pory czytałam tylko "Bezdomną", która bardzo mi się podobała. Chciałabym poznać lepiej twórczość p.Katarzyny, ale ten brak czasu :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Już dawno miałam przeczytać ten tytuł. Czuję, że ta seria jest najlepsza spośród wszystkich utworów autorki, pełna ciepła i uśmiechu:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię książki tej autorki, a więc z pewnością przeczytam : )

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię Bogusię, ale z całej trylogii to Adela najbardziej przypadła mi do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. O, jaka ciekawa książka :) Taka... pogoda ( :D ) i ciepła. Z chęcią przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. W sam raz na jeden z gorszych dni - jako rozweselacz ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Moja ulubiona seria pisarki.

  OdpowiedzUsuń
 13. Najserdeczniejsze podziękowania za tę recenzję :-*

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Dziękuję za pozostawiony ślad....

Popularne posty